Nordplus projekts

Apstiprināts Nordplus projekts “Noķer mani, ja vari - putnu stāsts”(“Catch me if you can – birds’ story”).
Ziemeļu Ministru padome (the Nordic Council of Ministers), Augstākās izglītības padome Zviedrijā (the Swedish Council for Higher Education) (UHR)) apstiprinājusi Nordplus Junior 2020 projektu “Noķer mani, ja vari – putnu stāsts” (Catch me if you can – birds’ story), projekta Nr.: NPJR-2020/10232.
Projekta koordinators ir Dravnieku pamatskola (Latvija). Tās partneri ir Rušonas pamatskola (Latvija), Anyksciai Antanas Vienuolis progymnasium (Lietuva) un Sankta Frans Skuli, (Fēru salas). Ziemeļu Ministru padomes projekta finansējums 58 020,00 EUR  piešķirts Nordplus Jauniešu izglītības apakšprogrammas “Mobilitātes aktivitātes” klašu apmaiņas (Nordplus Junior Mobility activity, Class exchange) ietvaros.
Šī projekta mērķis ir paplašināt jauniešu zināšanas par Baltijā un Ziemeļvalstīs dzīvojošajiem putniem, mēģināt izsekot un saprast to migrācijas ceļus, iepazīt to dziesmas un paradumus, dodoties izbraukumos brīvā dabā, ekskursijās un darbojoties radošās darbnīcās. Strādājot multikulturālā vidē, projekta dalībniekiem būs iespēja pilnveidot komunikācijas prasmes, uzlabot angļu valodas zināšanas un gūt starptautisku pieredzi. Tuvāk iepazīstot katras projekta dalībvalsts kultūru un tai raksturīgāko, daloties ar “labās prakses” piemēriem, tiks veicināta sadarbība un pieredzes apmaiņa starp Baltijas un Ziemeļvalstīm, tādējādi dodot iespēju jaunām idejām un nākotnes projektiem.
Projekta laikā paredzēti 3 starptautiski skolēnu un viņu pavadošo pedagogu apmaiņas braucieni. 5 dienu vizītes tiks noorganizētas katrā no projekta dalībvalstīm.
Projekts ietvers interesantu mācīšanās procesu, daudzveidīgas ārpusklases aktivitātes un praktiskas tematiskās nodarbības, radošus konkursus un izglītojošus braucienus.
Projekta īstenošanas periods ir no 2020. gada augusta līdz 2021. gada augustam.

Informāciju sagatavoja Arnita Znotiņa, projekta vadītāja