Mārtiņi Rušonas pamatskolā

11.11.2019, 09:12

Rušonas pamatskolas skolēnus, skolotājus un vecākus skolas ēdamzālē pulcēja ikgadējais Mārtiņdienas gadatirgus. Katrs ar nepacietību gaidīja šo brīdi, lai varētu dāsni patirgoties vai bagātīgi iepirkties.

Čaklie, izdomas bagātie tirgotāji piedāvāja plašu preču klāstu – kūkas,  cepumus, pīrāgus,  vafeles, sulas, augļus, tamborējumus un adījumus. Mazos tirgotājus atbalstīja vecāki, kuri kopā ar bērniem gatavoja preci un pārdeva to. Prieks bija raudzīties uz saliedēto komandas darbu un veiksmīgo tirgošanās iznākumu.

Veiksmīgākais tirgotājs un pircēju simpātija izrādījās Lauris (3. kl.). Draudzīgākie tirgotāji bija Nikita (4.kl.), Alīna(6.kl.) un viņu vecmāmiņa. Kā trešā veiksmīgāka tirgotāja ar plašāko asortimentu bija Patrīcija (5.kl.). Gandarīti par ražīgo Mārtiņdienas gadatirgu bija gan pārdevēji, gan pircēji.

Paralēli notika zīmējumu konkurss. Izvērtējot iesniegtos darbus, tika izvirzīti labākie Mārtiņdienas gaiļu zīmētāji: I vieta Eduards (2.kl.), II vieta Kitija (4.kl.) un III vieta Guna Anna (1.kl.).  Paldies visiem zīmētājiem, kuri nepaslinkoja un iesniedza savus krāšņos zīmējumus.

Pēc jautrās tirgošanās  1.- 4. klašu skolēniem tika dota iespēja noskatīties leļļu filmiņu “Maskas” par Mārtiņdienas tradīcijām un uzzīmēt katram savu Mārtiņa zīmi.

Paldies par aktīvo piedalīšanos! Ar nepacietību un jaunām, radošām idejām gaidīsim Mārtiņdienas gadatirgu 2020. gadā!

Skolotāja Iveta un Ināra