Ekskursija uz Ludzu

16.05.2022, 14:14

16. maijā programmas Latvijas skolas soma ietvaros 3. – 9. klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām devās ekskursijā uz Ludzu, kur apmeklēja Ludzas Novadpētniecības muzeju, kas atrodas mājā, kurā piedzimis 1812. gada Tēvijas kara varonis, Grodņas huzāru pulka šefs Jakovs Kuļņevs. Vairākās ekspozīciju zālēs gida pavadībā varēja iepazīties ar Ludzas vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Dabas ekspozīciju zālē visi ar interesi vēroja novadam raksturīgos biotopus.

Lielu interesi izraisīja muzeja brīvdabas un etnogrāfijas nodaļa, kurā bērni iepazinās ar cilvēku dzīves apstākļiem dažādos gadsimtos. Uz visiem jautājumiem varēja saņemt izsmeļošas gida atbildes. Tad gids iepazīstināja ekskursijas dalībniekus ar Ludzas dievnamiem, kuru interjers un vēsture bija ļoti aizraujoša. Tad visi devāmies pa 300 m garo pontonu tiltu pāri Ludzas mazajam ezeram, lai baudītu atpūtu aktīvo zonu pludmalē “Radziņš”.

Visi devāmies mājās ar lielu jaunu zināšanu bagāžu un visjaukākajiem iespaidiem par redzēto.