Ekskursija uz Aglonas Maizes muzeju

16.05.2022, 15:51

Programmas Latvijas Skolas Soma ietvaros 16. maijā 1.- 2.klases skolēni brauca ekskursijā uz Aglonas Maizes muzeju. Tā kā 1. klases dizains un tehnoloģijas mācību programmā ir iekļauta tēma – Kā cepa maizi? Kā atspoguļo maizes ceļu? un 2. klases mācību programmā – Kā griež šķēlēs un gabaliņos produktus, lai pagatavotu maizītes?, izvēlējāmies apmeklēt tieši šo muzeju.

Sākumā gājām iepazīt Ciriša ezermalu. Ar skolēniem tika pārrunāts, kādi augi aug, un kādi dzīvnieki dzīvo ezerā. Paspēlējām lielo dambreti un iejutāmies jūrnieku lomā, pētot apkārtni lielajā tālskatī.

Kad paelpojām svaigu gaisu un ieturējām rīta maltīti ezera krastā, devāmies uz Maizes muzeju, kur mūs sagaidīja viesmīlīgā un atraktīvā muzeja īpašniece Vija Ancāne. Te skolēni iepazina maiznieka profesiju, maizes cepšanas rīkus, graudu veidus, mīklas tapšanas ceļu, kā arī katram bija iespēja izcept savu rudzu maizes kukulīti. Skolēni tika pacienāti ar veselīgo zāļu tēju un rudzu maizīti ar medu.

Kad vēderi pilni, devāmies uz Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centru “Strops.” Tur mūs sagaidīja centra vadītāja Māra Ušacka. Skolēni iepazina lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā arī centra vadītāja piedāvāja nodarbību, kur skolēni apguva marmorēšanas tehniku.

Paldies visiem par viesmīlīgu un siltu uzņemšanu!