Dzejas dienas

16.09.2021, 19:48

16.septembrī 7.-9.klašu skolēni viesojās Jasmuižā, kur brīvdabas estrādē tikās ar dzejnieku Martu Pujātu.
Dzejnieks pastāstīja skolēniem par savu radošo darbību un iepazīstināja ar savu dzejoļu krājumu "Ej nu ej", par kuru 2020 gadā saņemta Literatūras gada balva un 2021. gadā - Jāņa Baltvilka balva.
Visi ar aizrautību klausījās krājuma dzejoļus autora izpildījumā, uzdeva jautājumus par dzejā minētajiem personāžiem. Interesanti bija stāsti par dzejoļu krājuma ilustrācijām, kuras veidojusi dzejnieka māsa Lāsma Pujāte. Dzejnieks dalījās iespaidos par Latgali un latgaļu valodu, atbildēja uz skolēnu jautājumiem, kuru bija ne mazums.
Pēc interesantās tikšanās Jasmuižas muzeja telpās visi apskatīja tekstilizstrādājumu izstādi par I.Ziedoņa "Krāsaino pasaku" tēmām un iepazinās ar krāšņu keramikas darbu ekspozīciju.